Specjaliści

dr n. med. Teresa Żak

specjalista endokrynolog, specjalista pediatra

dr hab. n. med. Urszula Zaleska-Dorobisz

specjalista radiologii i anestezjologii

Anna Antoniak

kosmetolog

Teresa Żak

dr n. med. Teresa Żak

specjalista endokrynolog, specjalista pediatra

Jestem endokrynologiem i pediatrą. Posiadam międzynarodową specjalizację w zakresie medycyny prewencyjnej i przeciwstarzeniowej.
Główne obszary mojej działalności to: endokrynologia dziecięca, zaburzenia endokrynologiczne u dorosłych i otyłość.

Anna Antoniak

Anna Antoniak

kosmetolog

Można powiedzieć, że od zawsze jestem związana z kosmetologią. W 1975 r. ukończyłam wydział Analityki Medycznej we Wrocławiu. Moją pasją jest kosmetologia tradycyjna, niekonwencjonalna oraz lekarska. 

W 1997 i 2002 r. zostałam wyróżniona przez magazyn „Les Nouvelles Esthetiques” nagrodą Gabinet Roku. Zwycięstwo w plebiscycie umożliwiło mi wzięcie udziału w profesjonalnych warsztatach kosmetycznych w Miami i w Paryżu.

Prof. dr hab. Urszula Zaleska – Dorobisz

dr hab. n. med. Urszula Zaleska-Dorobisz

specjalista radiologii i anestezjologii

Studia medyczne na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu ukończyłam w 1981r.

W 1996 r. zostałam kierownikiem Pracowni Radiologii i Ultrasonografii Pediatrycznej UM we Wrocławiu. W tym roku także uzyskałam tytuł doktora.

Od 2010 r. jestem profesorem nadzwyczajnym w Katedrze i Zakładzie Radiologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

W latach 2006-2012 byłam koordynatorem Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych „Nie nowotworom u dzieci”. W ramach programu przebadano ok. 30000 dzieci poniżej 4 roku życia.

Od 2013 roku jestem przewodniczącą Oddziału Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego Województwa Dolnośląskiego i Opolskiego oraz członkiem Zarządu PLTR.

Od czerwca 2013 r. jestem konsultantem wojewódzkim w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej. Jestem także członkiem powołanej przez Ministra Zdrowia Komisji do spraw procedur i audytów klinicznych zewnętrznych w zakresie radiologii – diagnostyka obrazowa i radiologia zabiegowa.

2019 roku uzyskałam tytuł profesora.

Jestem autorem oraz współautorem ponad 150 publikacji naukowych oraz ponad 170 doniesień konferencyjnych.

W celu doskonalenia swoich umiejętności zawodowych odbyłam kilkadziesiąt staży, szkoleń i kursów z zakresu diagnostyki obrazowej w kraju i za granicą.

Dodaj komentarz