Anti – Aging
Młodość – odwieczne pragnienie człowieka dzięki medycynie przeciwstarzeniowej
Mało kto wie, że efektów starzenia nie da się pozbyć za pomocą kremów. Specjalistyczne kosmetyki, owszem, mogą wpływać na poprawę wyglądu i kondycji naszej skóry, ale nigdy nie zastąpią nam tego, co możemy osiągnąć dzięki medycynie przeciwstarzeniowej! Proces starzenia zaczyna się wewnątrz komórki, dlatego medycyna przeciwstarzeniowa zajmuje się przyczynami, a nie skutkami!
Lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli kuracja antystarzeniowa od wnętrza komórki
Gdy chcemy skutecznie zapobiec procesowi starzenia, powinniśmy poszukać jego przyczyn. Dziś wiemy, że proces ten zależny jest od tzw. stabilności metabolicznej organizmu, a walka z nim powinna zacząć się na poziomie komórki.
Medycyna antystarzeniowa to przede wszystkim walka z wolnymi rodnikami, których nadaktywność ujemnie wpływa na proces starzenia się, a nadmiar może być przyczyną chorób zwanych cywilizacyjnymi: otyłości, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, a także nowotworów.
Wolne rodniki to wolne elektrony lub jony, które powstają w organizmie w wyniku przemian metabolicznych. Dążą one do połączenia z inną cząsteczką, cechują się wysoką aktywnością fizyczną przez co atakują inne cząsteczki, komórki DNA, białka.
Na imię jej anti-aging
Anti-aging to nic innego jak medycyna przeciwstarzeniowa. Można powiedzieć, że jest to prężnie rozwijająca się gałąź medycyny, która zajmuje się tajemnicą wiecznej młodości. To wewnętrzny sposób na zahamowanie procesu starzenia się, poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego naszego organizmu.
Medycyna przeciwstarzeniowa do każdego podchodzi indywidualnie, bo proces starzenia zależny jest od wielu czynników i indywidualnych predyspozycji organizmu.
Anti-aging to przede wszystkim recepta na długie, zdrowe życie.
7 podstaw terapii przeciwstarzeniowej
Terapia przeciwstarzeniowa obejmuje aż 7 obszarów, zapewniających powstrzymanie starzenia się organizmu. Polega ona na analizie stylu życia pacjenta, wyważeniu odpowiedniej diety i doborze suplementów, zapewnieniu ruchu, zastosowaniu terapii hormonalnej, zapewnieniu mentalnego balansu oraz wsparciu medycyny estetycznej.
Po pierwsze: styl życia, po drugie: dieta, po trzecie: ruch!
O tych trzech czynnikach wiedzą z pewnością wszyscy, ale nie każdy wie, co zrobić, by znaleźć złoty środek. Siedzący tryb życia, poranna kawa, czy częsty papieros mają nie tylko wpływ na nasze zdrowie, ale także na proces starzenia się, który bezpośrednio się z nim wiąże. Ograniczenie, czy wyeliminowanie tzw. czynników ryzyka jest jednym z pierwszych kroków w medycynie przeciwstarzeniowej.
Optymalna dieta, suplementy diety i terapia hormonalna
Oczywiście nie wystarczy tylko jedzenie zdrowej żywności, równie ważne jest unikania niezdrowej żywności stosowanej w nowoczesnej diecie.
Nieodpowiednia dieta, niedobór witamin oraz mikroelementów w diecie ma bezpośredni wpływ na proces starzenia. Problemu pod żadnym pozorem nie wolno bagatelizować. Należy zadbać o właściwy dobór dziennych proporcji, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu w przeciągu dnia. Terapia dietetyczna to jednak nie wszystko. Często pacjenci wymagają podjęcia uzupełniającej terapii hormonalnej, która pełni decydującą rolę. Spadek poziomu hormonów w organizmie, który rozpoczyna się już po 35 roku życia, prowadzi do znacznej uczucia zmęczenia i utraty witalności. Na tym etapie szczególnie ważne jest, by terapię dostosować do pacjenta indywidualnie – tylko i wyłącznie pod okiem specjalisty.
Coś dla ducha, coś dla ciała: terapia fizyczna, terapia psychiczna i medycyna estetyczna
W zdrowym ciele zdrowy duch. Ćwiczenia fizyczne warto wspierać ćwiczeniami pozytywnie wpływającymi na naszą psychikę. Umysł także potrzebuje relaksu w szczególności, gdy nasze napiętnowane stresem życie działa na wysokich obrotach. Presja czasu, napięcie to to, co negatywnie wpływa na kondycję naszego organizmu. Aby skutecznie odciążyć organizm ćwiczenia fizyczne i psychiczne należy równoważyć. Efekty terapii przeciwstarzeniowej warto wspierać odpowiednio dobranymi środkami pielęgnacyjnymi oraz zabiegami nieoperacyjnymi, które wizualnie podniosą efekty terapii przeciwstarzeniowej.